22.10.2021 - işe başvur, iş ilanları ve yeni iş fikirleri sitemize hoş geldiniiz
İşe Başvur

Telefonların Pil Ömürleri Nasıl Uzatılır?

Telefonların Pil Ömürleri Nasıl Uzatılır?
REKLAM ALANI

Telefonların Pil Ömürleri Nasıl Uzatılır?Akıllı telefonlar,bir süre kullanıldıktan sonra pil ömürleri tükenir ve istenilen performansı sağlamaz olurlar. Bundan dolayı pek çok akıllı telefon kullanıcısı, telefonların pil ömürleri nasıl uzatılır? Sorununa çözüm aramaktadır. Telefon pilinin değiştirilmesi böyle durumlarda tek çözüm değildir. Telefon kullanırken yapılacak birkaç küçük şey telefonların pil ömrünü uzatmaktadır.

Telefonların Pil Ömürlerini Uzatma Yolları

Orijinal şarj cihazı kullanmak telefonunuzun telefonların pil ömürleri nasıl uzatılır? sorusunun ilk cevabı olabilir. Orijinal olmayan şarj aletlerinde görülen voltaj değişimleri telefonların pillerinezarar vererek ömürlerini kısaltmaktadır. Akıllı cihazlar kullanılırken batarya doluluk oranını düşük seviyelere indirmemek gerekmektedir. Pil düzeyi %20- %30’lardayken telefon şarja takılmalıdır. Telefonların bulundukları ortamın sıcaklığı da pil ömürlerinin üstende etki etmektedir, çok sıcak ya da çok soğuk ortamlarda telefon kullanmak telefonun pili ile ilgili şikayetler ortaya çıkarabilir.

Telefonların Pil Ömürlerinin Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Telefonların pil ömürleri nasıl uzatılır? sorusuna cevap verdikten sonra, telefonların pil ömürlerinin bittiği nasıl anlaşılır sorusuna kısaca bir cevap verelim. Telefon tam olarak şarj edilmesine rağmen açılmıyorsa telefonun pilinde bir sorun olduğu ortadadır. Günlük kullanımlarda telefonun şarjının hızlı bir şekilde azalması telefonunun pil ömrünün bittiği anlamına gelmektedir. Şarj doluluk oranı yüksek olmasına rağmen telefonun birden kapanıp bir süre sonra tekrardan açılması da pil ömrünün bittiğini göstermektedir. Telefon şarja takılıyken batarya çok ısınıyorsa telefonun pilinin değiştirilmesi gerekmektedir.

Telefonların Pil Ömürleri Kaç Yıldır?

Her telefon pilinin bir kullanım süresi yani tam performans sağladığı bir zaman dilimi vardır. Bu süre telefonun nasıl kullanıldığına göre değişiklik gösterse de ortalama 2 yıl olarak bilinmektedir. Telefon ile sürekli oyun oynamak, dizi ve film izlemek ya da telefon şarj edilirken kullanmaya devam etmek pil ömürlerinde değişikliğe sebep olmaktadır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ