22.10.2021 - işe başvur, iş ilanları ve yeni iş fikirleri sitemize hoş geldiniiz
İşe Başvur

KOSGEB İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

KOSGEB İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
REKLAM ALANI

KOSGEB önermiyoruz, KOSGEB nakit para vermiyor

Eğer KOSGEB desteği ile işinizi kurmak için mali müşaviriniz ile görüştünüz ve mali müşavirinizden böyle bir cevap aldıysanız üzgünüm ama mali müşaviriniz bilmediği bir konuda size yalan yanlış bir bilgi vermiş demektir. Çünkü KOSGEB destekleri nakit olarak şahıs işletmesi ise şahsın hesap numarasına, LTD şirket ise şirketin hesabına nakit olarak yatırılır.

KOSGEB önermiyoruz zaten sizin o kadar masrafınız olmayacak o yüzden KOSGEB’den ödeme alamazsınız

Eğer KOSGEB desteği ile işinizi kurmak için mali müşaviriniz ile görüştünüz ve mali müşavirinizden böyle bir cevap aldıysanız üzgünüm ama maalesef mali müşaviriniz yine bilmediği bir konuda size yalan yanlış bir bilgi vermiş demektir. Çünkü KOSGEB kuruluş desteği alabilmeniz için işinizi kurarken ne kadar masraf yapacağınızın hiçbir önemi yoktur. 200 liraya şirketinizi kurup, yaklaşık 1000 liraya oda kaydınızı yaptırdıktan sonra KOSGEB kuruluş desteği başvurunuzu yapar, doğru adımları da izlerseniz ödemenizi hesabınıza nakit olarak alırsınız.

KOSGEB zaten herkese destek vermiyor

Şirket kurmak istediğiniz zaman muhasebecinize KOSGEB konusunda soru sorup böyle bir cevap aldıysanız bilin ki muhasebeciniz bu alanda bilgi sahibi değil ve sizi kaybetmemek için bilmediği bir konuda sizi talepkar davranmamanız için başından savmak adına bu cümleyi kuruyordur. Çünkü KOSGEB destekleri herkese işinin niteliğine ve girişimcinin yapmak istediklerine bağlı olarak kurum tarafından girişimcinin şahıs ya da işletme hesabına nakit olarak yatırılır.

KOSGEB desteği alabilmeniz için zaten fatura istiyor o yüzden nakit ödeme yapmıyor

KOSGEB desteği ile işinizi kurmak istediğiniz zaman işini bilen bilmediği bir konuda ahkam kesmeyecek kadar ahlaklı insanlarla çalışırsak aklımız yanlış bilgilerle karışmaz. Çünkü KOSGEB geleneksel girişimci ve ileri girişimci desteği kapsamında kuruluş desteği ödemelerini şahıs işletmesi ise şahsın, LTD şirket ise işletmenin hesabına nakit olarak ödeme yapar. Yalnız makine, teçhizat ve yazılım gibi satın alma gerektiren desteklerde önce proformayı onaylar sonra satın aldığınıza dair faturanızı sisteme yükletir ve ödemeyi sonradan yine girişimcinin şahıs ya da işletme hesabına nakit olarak yatırılır.

KOSGEB ikinci yıl Bağ-Kur’unuzu ödemiyor

KOSGEB ile işinizi kurmak istediğiniz zaman böyle bir bilgi ile karşılaşıyorsanız yanlış bir bilgi ile karşı karşıya olduğunuzu bilmenizi isterim. Bu konuda doğru olan şudur: KOSGEB başvuru yapan girişimcilerinin Bağ-Kur’unu ödemez. Eğer girişimcinin Bağ-Kur ödemesi devlet tarafından yapılıyor ise o girişimci genç girişimci statüsündedir bu durumun da KOSGEB destekleri ile ilgisi yoktur.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ